5/5 - (2 votes)

Fizjoterapia wielu z nas może kojarzyć się przede wszystkim z zabiegami mającymi na celu powrót do sprawności po urazie lub pozbycie się dolegliwości bólowych w obszarze kręgosłupa, rąk bądź nóg. Fizjoterapeuci zajmują się jednak także udzielaniem pomocy pacjentom w obrębie twarzy, wspierając ich zarówno w rozmaitych problemach zdrowotnych, jak i w zachowaniu młodego wyglądu. Zabiegi tego typu stanowią bowiem niechirurgiczny sposób na spowolnienie procesów starzenia, a przy tym mogą przynieść ulgę w różnych schorzeniach.

Fizjoterapia twarzy – wskazania do zabiegu

Zabiegi fizjoterapeutyczne wykonywane w obrębie twarzy obejmują nie tylko ją samą, ale też stawy skroniowo-żuchwowe, potylicę, kark, a nawet ramiona i dekolt. W ten sposób fizjoterapia może pomagać w radzeniu sobie z rozmaitymi dolegliwościami. Wśród wskazań do wykonania zabiegu można więc wymienić między innymi:

  • ból w obrębie mięśni żucia, skroni, czoła, potylicy, za gałką oczną,

  • dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych,

  • szczękościsk,

  • bruksizm,

  • zaburzenia połykania,

  • szumy uszne,

  • asymetrię ruchu żuchwy,

  • stan po ekstrakcji zęba, wszczepieniu implantu, urazie kości twarzoczaszki, leczeniu radioterapeutycznym,

  • przygotowanie do założenia aparatu ortodontycznego.

Fizjoterapia twarzy znajduje więc szerokie zastosowania terapeutyczne, ale poza nimi jest wybierana także ze względu na nieinwazyjne spowalnianie procesów starzenia.

Nieinwazyjny lifting dzięki fizjoterapii twarzy

Poza wspieraniem leczenia rozmaitych schorzeń fizjoterapia twarzy pomaga w zachowaniu młodego, zdrowego wyglądu na długi czas. Do tego niezbędne pozostaje jednak dobranie odpowiedniej metody w wyspecjalizowanej placówce, takiej jak choćby Fizjoportal w Warszawie, w dzielnicy PragaPołudnie. Fizjoterapia w salonie przeprowadzana jest kilkoma technikami. Należy do nich np. zabieg z użyciem technologii medycznej Indiba, opierający się na zasadach fali radiowej, osiąganej za pomocą aplikacji prądu elektrycznego o częstotliwości 448 kHz, w celu podniesienia owalu twarzy, zmniejszenia cieni pod oczami oraz obrzęków, a także wygładzenia zmarszczek.

Fizjoterapia może też mieć postać masażu Kobido-UP niwelującego bruzdy mimiczne, pobudzającego produkcję kolagenu i wspierającego oczyszczanie skóry z toksyn, jak również zabiegu fizjoestetycznego, a więc łączącego elementy masażu japońskiego, techniki mięśniowo-powięziowe oraz terapię manualną. W ten sposób wykazuje on działanie liftingujące, a zarazem fizjoterapeutyczne.

Fizjoterapia twarzy jest zatem doskonałym sposobem na to, by zadbać o swoje zdrowie, redukując dolegliwości bólowe czy nieprawidłowości, a jednocześnie jest niechirurgiczną metodą skutecznego anti-agingu.