5/5 - (1 vote)
Czy wiesz czym jest hair cycling i OMO? Poznaj dwie metody na poprawę kondycji swoich włosów.

Podobnie jak nieustannie pojawiają się na rynku coraz to nowsze produkty do pielęgnacji włosów, tak samo opracowywane są kolejne sposoby na to, jak skutecznie wzmocnić swoje kosmyki, odżywić je, zabezpieczyć i wygładzić. Przyjrzyjmy się tym, które obecnie robią prawdziwą furorę.

Hair Cycling – włosowy trend z TikToka

To metoda 3 kroków, która stała się prawdziwym hitem. Opiera się na tych samych zasadach, co skin cycling i daje równie szybkie, spektakularne efekty. Na czym polega? Hair cycling trwa 3 dni, w których trakcie ma miejsce kolejno: regeneracja włosów, nawilżanie, odżywianie. Można przeprowadzić kurację dzień po dniu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byś dostosowała ją do własnej częstotliwości mycia głowy, uzupełniając każdorazowo oczyszczanie o odpowiednie kosmetyki.

  • Krok 1 – regeneracja

Poza myciem głowy wykonaj delikatny peeling skalpu. Sięgnij następnie po produkty, które mają na celu odbudowę naruszonej struktury włosa. Sprawdzi się tu dobra maska, serum lub regenerująca odżywka do włosów zniszczonych. Włosy powinny otrzymać dużą dawkę składników aktywnych, które przywrócą im miękkość, gładkość i połysk.

  • Krok 2 – nawilżanie

Tego etapu potrzebują wszystkie włosy, niezależnie od ich rodzaju. Po myciu zaaplikuj na pasma poniżej linii ucha intensywnie nawilżającą odżywkę do włosów. Wybieraj dobrej jakości odżywki humektantowe z kwasem hialuronowym, panthenolem, gliceryną, aloesem, kwasem mlekowym, niacynamidem. Na skórę głowy nanieś wcierkę nawilżającą.

  • Krok 3 – odżywianie

Trzeci dzień cyklu to moment na produkty odżywcze, zawierające witaminy oraz cenne składniki, które wzmocnią i zabezpieczą włosy przed działaniem czynników zewnętrznych, w tym również zabiegami stylizacyjnymi.

Przeczytaj także:  Potencjalne problemy, które możesz omówić podczas wizyty u okulisty

Na czym polega mycie włosów metodą OMO?

Kolejny trend, od kilku lat stosowany przez włosomaniaczki. Jego ideą jest zachowanie kolejności: odżywka-mycie-odżywka. Najważniejsze jest tu zrozumienie, że szampon nakładamy jedynie na skórę głowy. To, co spłynie z niej po włosach podczas płukania, a także odżywki, w zupełności wystarczy, by skutecznie je oczyścić. Na czym polega pielęgnacja OMO?

  1. Odżywka – na pasma od okolicy ucha w dół, nałóż odżywkę proteinową lub humektantową (nawilżającą). Stosujemy je na zmianę lub w zależności od indywidualnych potrzeb. Po upływie kilku minut (stosuj się do zaleceń producenta zamieszczonych na opakowaniu).
  2. Mycie – umyj skórę głowy kosmetykiem dostosowanym do jej rodzaju. Na co dzień używaj łagodnego szamponu, a raz w tygodniu sięgnij po tzw. rypacz, którego działanie jest intensywniejsze.
  3. Odżywka – po spłukaniu głowy, nanieś na włosy odżywkę emolientową. Stworzy ona na powierzchni łodygi włosa warstwę okluzyjną, która zabezpieczy go przed utratą wilgoci, ale również przed działaniem czynników zewnętrznych.

Raz na 1-2 tygodnie przeprowadź peeling skóry głowy, który złuszczy martwe komórki naskórka. Warto również sięgnąć po wcierki wzmacniające, pobudzające wzrost włosów, odżywcze i normalizujące.

Która z powyższych metod jest najskuteczniejsza? Wypróbuj sama i sprawdź, czego potrzebują twoje włosy.