Jakie jest działanie kremu SPF 50?

0
275
Rate this post
Nie każdy zdaje sobie sprawę z wagi ochrony przeciwsłonecznej, skupiając się na codziennej pielęgnacji, jak nawilżanie i ochrona przed zmarszczkami. Tymczasem niezależnie od wieku powinno się stosować takie kremy z wysoką ochroną, bo jest to korzystne dla każdego typu cery. Dlaczego tak się dzieje?

Jakie jest działanie kremu do twarzy spf 50?

Czy wiesz jak działa spf 50 do twarzy? Krem do twarzy spf 50 tworzy barierę ochronną na twarzy i chroni ją przed promieniowaniem UV. Promieniowanie typu UVA i UVB może powodować różne problemy, takie poparzenia słoneczne, przebarwienia i przyśpieszone starzenie się skóry. Na szczęście w kosmetykach do twarzy i ciała są specjalne składniki aktywne, które pomagają chronić skórę. Kremy z wysokimi filtrami często zawierają także inne ważne substancje jak witaminy, aloes, pantenol czy kwas hialuronowy. To wszystko po to, aby dodatkowo pielęgnować skórę, a nie tylko chronić przed słońcem. Kremy z filtrami dają ochronę przed promieniowaniem typu UVA i UVB, a także stanowią doskonałą ochronę anti-age. Dlaczego tak się dzieje? Skóra pod wpływem słońca traci integralność włókien kolagenowych i elastynowych, które są podstawowym budulcem skóry.

Dobre praktyki związanie ze stosowaniem kremów do twarzy z filtrami

Wystarczy stosować się do kilku zasad stosowania takich kremów, aby działały prawidłowo. Kluczowa sprawa to dobranie filtra do fototypu skóry, choć lepiej jest zawsze używać wyższego filtra, czyli minimum spf 30. Po pierwsze, należy nakładać je tylko je tylko na oczyszczoną i suchą skórę, a tuż po nałożeniu kremu nawilżającego. Po drugie, należy go stosować codziennie, nie patrząc na porę roku czy aktualną pogodę. Nawet gdy pada lub jest pochmurno, promieniowanie UV nadal ma negatywny wpływ na skórę. Na twarzy wystarczy nałożyć około 1/4 małej łyżeczki takiego kremu, aby jego działanie było wystarczające. Krem do twarzy z filtrami należy stosować przed każdym wyjściem na słońce i powtarzać aplikację co 2-3 godziny. Jeśli nie chcesz nakładać kilku kremów na twarz i podkładu, wybierz krem typu bb lub krem nawilżający z fluidem i filtrami UV. Obecnie na rynku można znaleźć dużo kosmetyków, które doskonale pielęgnują twarz pod każdym kątem.

Przeczytaj także:  Kamera Osiedla Dzierżoniów: Wirtualna Wędrówka po Urokliwym Mieście

Patrzymy na skład kremu do twarzy z filtrami

Aby wybrać odpowiedni kosmetyk, należy wcześniej zapoznać się z jego składem. Przede wszystkiemu taki krem musi mieć filtry UV. Ważne są także przeciwutleniacze, czyli substancje, które chronią skórę przed wolnymi rodnikami, czyli substancjami przyśpieszającymi starzenie się. Znane antyoksydanty to witamina C i witamina E. W każdym kremie, także i tym z filtrami, należy szukać substancji nawilżających. Znana substancja o takim działaniu to kwas hialuronowy, który ma właściwości silnie wiążące wodę. Zobacz także czy krem posiada substancje łagodzące takie jak aloes, zielona herbata, niacynamidy. Będą doskonale działać na skórę pod kątem przeciwzapalnym i regenerującym. Takie składniki w kremie to gwarancja jego wysokiej jakości i bardzo dobrej ochrony dla skóry, nie tylko przed słońcem, ale i całościowej.