5/5 - (1 vote)

Każdy z nas czasem korzysta z opieki medycznej, nawet w młodym wieku. Warto pomyśleć o zabezpieczeniu, zanim będziemy potrzebować skomplikowanego leczenia. Profilaktykę ułatwić może pakiet medyczny dla studenta. Dzięki niemu szybciej dostaniemy się do specjalistów.

Dobrze jest dopasować go do swoich indywidualnych potrzeb, choć nie zawsze jest to możliwe. Sprawdzamy, co obejmują takie pakiety i czy są opłacalne.

Co dają pakiety medyczne dla studentów?

Pakiety profilaktyczne są znacznym ułatwieniem w dbaniu o swoje zdrowie fizyczne. Często znajdują się one na liście benefitów pracowniczych. Te jednak nie obejmują osób ze statusem studenta. Dla młodych dorosłych są specjalne oferty, które obejmują:

  • łatwy dostęp do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i opieki specjalistycznej,
  • wykonywanie badań diagnostycznych, takich jak tomografia komputerowa, czy rezonans magnetyczny, bez dodatkowych opłat,
  • podstawowe badania laboratoryjne bez długiego czasu oczekiwania.

Studenci mogą liczyć na szybkie terminy wizyt na konsultacje lekarskie u lekarza specjalisty. Taka opieka medyczna pozwala zapobiegać poważnym schorzeniom, bo szybko wykrywany jest problem.Do dyspozycji pacjentów są też zabiegi ambulatoryjne dermatologiczne, laryngologiczne i okulistyczne.

Wizyty mogą odbywać się w formie stacjonarnej lub jako telekonsultacje lekarzy specjalistów.

Pakiet medyczny dla studenta – koszty

Opłaty zależne są od listy świadczeń zawartych w wybranym pakiecie. Dostęp do podstawowych badań laboratoryjnych można uzyskać, kupując pakiet medyczny dla studenta już od 75 PLN/miesiąc. Opłaty można wnosić w formie rocznych abonamentów, co pozwala zaoszczędzić kilka złotych.

Podstawowy pakiet medyczny nie zapewnia pełnej opieki w ramach NFZ. Zaawansowane badania diagnostyczne są już dodatkowo płatne. Jeśli często z nich korzystamy można wykupić rozszerzoną wersję, która zapewnia dostęp do wszystkiego. Aby nie przepłacać, warto przeanalizować swoje konkretne potrzeby zdrowotne.

Przeczytaj także:  Ultraszybki Internet AirMax: Rewolucja w Dostępie do Sieci w Praczach Odrzańskich

Kto może korzystać z opieki medycznej w ramach pakietu?

Z korzyści wynikających z posiadania pakietu medycznego korzysta wielu młodych Polaków mających status studenta. Często pracują dorywczo, dlatego nie mają ubezpieczenia zdrowotnego i nie otrzymują benefitów pracowniczych w zakładzie pracy. Pakiety pozwalają na zrównoważony rozwój bez obaw o zdrowie.

Zanim zdecydujemy się na opłacenie usługi, warto sprawdzić, jakie placówki uwzględnia pakiet medyczny dla studenta. Stawiajmy na te oferty, które pozwalają korzystać z wysokiej jakości opieki medycznej.

Dlaczego warto wykupić pakiet usług medycznych?

Zdrowie jest ważnym aspektem życia, także przed 30. rokiem życia. Pakiety medyczne dają dostęp do szybki wizyt u lekarzy specjalistów. Można się umawiać wygodnie i na odpowiadającą nam godzinę.

Wiele oferty daje dostęp do tysięcy placówek w całej Polsce więc można korzystać także poza miejscem zamieszkania.

Przychodnia POZ Medunit to innowacyjna przychodnia, która świadczy usługi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Pacjenci mają możliwość darmowej konsultacji z lekarzem online (poprzez aplikację), jak i stacjonarnie (w przychodni przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 5 w Gdańsku).