Reumatoidalne Zapalenie Stawów: Naturalne Metody Leczenia według „Jak Wyleczyłem Nieuleczalne”

0
45
5/5 - (1 vote)

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest przewlekłą chorobą autoimmunologiczną, która prowadzi do stanu zapalnego stawów i okolicznych tkanek. Charakteryzuje się bólem, sztywnością oraz obrzękiem stawów, które mogą prowadzić do erozji kości i deformacji stawów. RZS wpływa nie tylko na stawy, ale również może mieć wpływ na inne narządy, takie jak serce, płuca i oczy, powodując szeroki zakres komplikacji zdrowotnych.

Tradycyjne Metody Leczenia

Tradycyjnie RZS leczy się za pomocą leków przeciwzapalnych, immunosupresyjnych i biologicznych. Chociaż leki takie jak Metotrexat czy Sulfasalazyna mogą zmniejszyć objawy i spowolnić postęp choroby, często jednak są stosowane przewlekle mimo, iż nie przynoszą efektów. Wtedy lekarze zwiększają dawki, nie informując pacjenta, że ich stosowanie wiąże się z ryzykiem poważnych skutków ubocznych, w tym zwiększonym ryzykiem infekcji i uszkodzenia narządów wewnętrznych, a nawet może prowadzić do bezpłodności, o czym świadczy informacja w ulotce pierwszego z wymienionych leków, aby „zapoznać mężczyznę z możliwością konserwacji nasienia” w przypadku ich stosowania.

Rewolucyjne podejście

Jarek Growin, magister inżynier, naturopata – w swojej książce „Jak Wyleczyłem Nieuleczalne”, podchodzi do RZS z innej perspektywy, proponując metody naturalne i holistyczne, do których przekonał się po latach stosowania standardowej medycyny. Autor, który cierpiał na reumatoidalne zapalenie stawów wiele lat, a teraz ma CRP i czynnik rf w normie bez leków i suplementów – podkreśla, że kluczowe jest zrozumienie, iż RZS nie jest chorobą stawów, które niszczeją same z siebie, bez przyczyny – tylko sygnałem od ciała, że w organizmie zachodzi proces odtruwania ze szkodliwego dla danej osoby jedzenia i leczenia z toksyn, które przedostają się do krwioobiegu przez nieszczelności w układzie pokarmowym.

Naturalne Metody Leczenia

Autor wymienia takie oto sposoby, które należy połączyć, aby pozbyć się permanentnie bólu:

  1. Odpowiednie leczenie zębów – wg autora jeśli cierpisz na powtarzające się problemy z Twoimi zębami, w kółko je naprawiasz, ale końca nie widać, to prawdopodobnie jest to problem, który również powoduje u Ciebie RZS. Zwłaszcza, jeśli masz zaplombowane jakieś zarazki, mikroorganizmy i inne źródła toksyn w swoich zębach. Jedną z hipotez na ten temat źródła RZS autor dzieli się na filmie https://www.youtube.com/watch?v=bVP9LZZL6fo , gdzie omawia badania na temat bakterii P.Gingivalis i jej wpływu na reumatyzm.
  2. Zmiana Diety: Jarek Growin sugeruje, że dieta ma kluczowe znaczenie w leczeniu RZS, ale zalecenia, z którymi się spotykał od lekarzy i dietetyków, były błędne i nielecznicze. Sam zaleca na etapie zdrowienia „jedz to, co chce być zjedzone”, aby uniknąć wszelkich toksyn z łańcucha pokarmowego, które dostają się tam jako substancje broniące rośliny i zwierzęta przed zjedzeniem. Autor nie jest fanem produktów zwierzęcych, zwłaszcza z masowych hodowli, gdyż jak twierdzi zwierzęta bez dostępu do światła słonecznego, faszerowane chemią, antybiotykami, sztucznym dla nich pokarmem i zestresowane na małej ciemnej powierzchni na pewno nie są źródłem zdrowia, a co najwyżej choroby. Trudno się nie zgodzić.
  1. Posty: Autor podkreśla znaczenie szczególnie postu na wodzie, w oczyszczaniu organizmu z toksyn i redukcji stanów zapalnych. To organizm bowiem jest jedynym mechanizmem, który może Ciebie wyleczyć i trzeba zejść mu z drogi, aby mógł to zrobić lepiej niż jakikolwiek lekarz. Najważniejszym etapem postu określa powrót do jedzenia, czyli „refeeding”, bo to na nim można najbardziej ucierpieć lub zyskać w czasie postu. W książce opisuje też prawidłowe przygotowanie do kilku tygodniowego postu i kilka sposobów i pokarmów, jakie na podstawie własnych doświadczeń uznaje za najlepsze pod kątem bezpiecznego wyjścia z postu.
  2. Suplementacja: Jarek Growin wbrew wielu autorytetom propagującym filmy o cudownych właściwościach korzeni, ziół i witamin uważa, że nie są one potrzebne, bo to nie ich brak w Twojej diecie jest źródłem bólu stawów. Dąży do zdrowia, które nie wymaga leków, ziół i suplementów oraz czerpania tego, co jest najzdrowsze dla Ciebie wyłącznie z pożywienia, tak jak robią to wszystkie inne istoty żywe na świecie oprócz „cywilizowanych” ludzi. Wśród tymczasowo zalecanych suplementów, jakie mogą się przydać na etapie zdrowienia wymienia węgiel aktywny, witaminę C i D w dużych dawkach, ale wyraźnie zaznacza, że nie tędy droga do pozbycia się źródła choroby i dobrze je mieć, jedynie na wszelki wypadek.
Przeczytaj także:  Rozwój i Wpływ Sieci Airmax na Internet we Wrocławiu

Podsumowanie

Reumatoidalne zapalenie stawów jest skomplikowaną chorobą, która wymaga indywidualnego podejścia w leczeniu. Metody naturalne i holistyczne przedstawione przez Jarka Growina w książce „Jak Wyleczyłem Nieuleczalne” są napisane dostępnym językiem zrozumiałym dla każdego. Dostępna jest ona na stronie https://jakwyleczylem.pl/ksiazka – oferuje alternatywną ścieżkę dla osób szukających ulgi w swoich objawach i być może wyleczenia całkowitego swoich problemów.