Rwa kulszowa a akupresura: co warto wiedzieć?

0
372
5/5 - (1 vote)

Dużo ludzi zmaga się z takim zagadnieniem, jak właśnie rwa kulszowa… Co warto wiedzieć na temat tego zagadnienia? Czy tutaj pomocna może okazać się akupresura? O tym dowiesz się z dzisiejszego tekstu.

Nie da się zasadniczo ukryć, że rwa kulszowa to bardzo częsta dolegliwość pod kątem układu nerwowego. Zazwyczaj chodzi tutaj o dyskopatię. To główna przyczyna. Czym jest zaś wspomniana dyskopatia? To wysunięcie się krążka międzykręgowego w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Jak można skutecznie leczyć takie właśnie problemy? Najczęściej stosuje się tutaj medykamenty. Tak samo, jak terapie manualne. Coraz więcej osób szuka jednak też innych rozwiązań. Nie da się bowiem ukryć, że rwa kulszowa mocno daje się we znaki. Kiedy przychodzi atak, to człowiek odczuwa bardzo silne bóle. Przez to nie może nic robić. Nawet zwykły odpoczynek jest mocno utrudniony. W czasie ataku trzeba leżeć i czekać, aż to wszystko się skończy. Czy jednak akupresura to dobre rozwiązanie? Warto się nad tym dobrze zastanowić… Ogólnie akupresura to znane pojęcie. Wywodzi się ona z medycyny chińskiej, która jest uważana za bardzo skuteczną. Jeśli zaś chcesz poznać więcej faktów w ramach tego zagadnienia, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wpisem ze strony https://rwa-kulszowa.com.pl/rwa-kulszowa-a-akupresura/.

Należy dodać, że akupresura to jedna z metod pod kątem terapii manualnej. Co ciekawe, akupresura opiera się na teorii tak zwanych meridianów energetycznych. O co jednak chodzi tutaj w praktyce? Tutaj sprawa dotyczy tego, że ta teoria zakłada, że rozmaite kłopoty są spowodowane między innymi zaburzeniami w przepływie energii. Te blokady mogą być, przynajmniej w teorii, usunięte. Poprzez uciskanie odpowiednich punktów na ciele. Zwanych również w medycynie jako punktów spustowych. Nie da się zasadniczo ukryć, że coraz więcej osób decyduje się na takie alternatywne metody leczenia. W związku z tym akupresura to nie jest pojęcie nowe itp. Należy od razu jednak zauważyć, żeby akupresura nie była mylona z akupunkturą. Wszak oba pojęcia nie znaczą dokładnie tego samego. Różnica dotyczy przede wszystkim sposobu „odblokowywania”. W akupresurze stosuje się palce lub łokcie. A w akupunkturze igły.

Przejdźmy jednak do tego, czy akupresura jest skuteczna… Warto zauważyć, że odpowiednio podejmowane działania rzeczywiście mogą pomoc danemu pacjentowi. Na przykład pod kątem zredukowania dolegliwości bólowych, co przekłada się na szybszy powrót do normalności. Warto jednak wiedzieć, że mimo tego akupresura to nie jest jednak metoda leczenia takiego schorzenia, jak rwa kulszowa. Jeżeli zatem na przykład objawy się nasilają, to nie ma sensu z tym dłużej zwlekać. Warto jak najszybciej udać się do lekarza. Pamiętaj też o jednym. Na pewno akupresura nie może być zawsze zastosowana. Jest ona między innymi wykluczona w przypadku kobiet będących w trzecim trymestrze. Nie da się zasadniczo ukryć, że osoby zmagające się z takimi zagadnieniami (jak rwa) i tak powinny zdecydować się na rehabilitację. Świetnym rozwiązaniem jest na przykład metoda ARP. Mamy tutaj bowiem połączenie nie tylko fizykoterapii, ale także stymulowania tkanek głębokich organizmu.